Vishay/Vitramon VJ0805D361FLCAJ
VJ0805D361FLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361FLCAJ
Brief Description
CAP CER 360PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361FLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D361FLCAJ
QUANTITY
VJ0805D361FLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361FLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361FLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361FLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361FLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361FLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D361FLCAJ
RES SMD 769K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EXTEND datasheet.pdf
EMITTER IR 890NM 100MA TO-18 datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 6V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32POS .156" datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
HDM 8SMPR070F100F G datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf