Vishay/Vitramon VJ0805D361JLBAJ
VJ0805D361JLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361JLBAJ
Brief Description
CAP CER 360PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361JLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D361JLBAJ
QUANTITY
VJ0805D361JLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361JLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361JLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361JLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361JLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361JLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D361JLBAJ
IC ADC 20BIT MICROPOWER 8SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 420MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE-FEMALE 6POS 12' datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 26AWG BLUE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 450MA 540 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 324V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf