Vishay/Vitramon VJ0805D361JXCAR
VJ0805D361JXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361JXCAR
Brief Description
CAP CER 360PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361JXCAR.pdf
Availability of VJ0805D361JXCAR
QUANTITY
VJ0805D361JXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361JXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361JXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361JXCAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361JXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361JXCAR Details Description
Related parts for VJ0805D361JXCAR
IC RELAY PHOTOVO 400V 120MA 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.016 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
FAN BLOWER 40X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 25V JB 1206 datasheet.pdf
FILTER RC EMI SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf