Vishay/Vitramon VJ0805D361JXXAJ
VJ0805D361JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361JXXAJ
Brief Description
CAP CER 360PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D361JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D361JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D361JXXAJ
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 32POS datasheet.pdf
DEV 100-PIN 0.65MM QFP TO 0.65MM datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SSOP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf