Vishay/Vitramon VJ0805D361KXXAR
VJ0805D361KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D361KXXAR
Brief Description
CAP CER 360PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D361KXXAR.pdf
Availability of VJ0805D361KXXAR
QUANTITY
VJ0805D361KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D361KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D361KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D361KXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D361KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D361KXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D361KXXAR
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 75MA SNT6A datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 5KV N2200 DISK datasheet.pdf
4.0 BOARD IN CONN. HSG. datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 8A DO215AB datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TWEEZER POINTED FINE 1 4.75" datasheet.pdf