Vishay/Vitramon VJ0805D390GLAAC
VJ0805D390GLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390GLAAC
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390GLAAC.pdf
Availability of VJ0805D390GLAAC
QUANTITY
VJ0805D390GLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390GLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390GLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390GLAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390GLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390GLAAC Details Description
Related parts for VJ0805D390GLAAC
CAP ALUM 10UF 20% 350V SMD datasheet.pdf
IC DUAL SIM/SMART CARD PS 16QFN datasheet.pdf
CABLE LC 50/125 TEST KIT LC/ST datasheet.pdf
RES 430M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
L37-3 SHEET 150X150X1MM datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf