Vishay/Vitramon VJ0805D390JLBAJ
VJ0805D390JLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390JLBAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390JLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D390JLBAJ
QUANTITY
VJ0805D390JLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390JLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390JLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390JLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390JLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390JLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D390JLBAJ
CONN RECEPT 7POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 9A INV 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS PCB GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
LED CBI 3MM 1POS RED TH datasheet.pdf
CABLE PNL MNT 4POS PLUG-WIRE .5M datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 20A SOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN MALE 160POS BACKPLANE SLD datasheet.pdf