Vishay/Vitramon VJ0805D390JLPAC
VJ0805D390JLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390JLPAC
Brief Description
CAP CER 39PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390JLPAC.pdf
Availability of VJ0805D390JLPAC
QUANTITY
VJ0805D390JLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390JLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390JLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390JLPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390JLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390JLPAC Details Description
Related parts for VJ0805D390JLPAC
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CABLE UMC PLUG-PLUG .81 200MM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT .1" GOLD datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 0.556 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 410MW SOD123 datasheet.pdf