Vishay/Vitramon VJ0805D390JLXAJ
VJ0805D390JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390JLXAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390JLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D390JLXAJ
QUANTITY
VJ0805D390JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390JLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D390JLXAJ
SSD 16GB SCSI datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 54POS DL 30GOLD datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER DR VERT datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165CABGA datasheet.pdf
IC MCU 2KB FLASH 20-SSOP datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 24 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONTACT MALE F2 FIBER OPTIC datasheet.pdf
HOOK-UP 18AWG WHT/GRN 1000' datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf