Vishay/Vitramon VJ0805D391FLAAR
VJ0805D391FLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391FLAAR
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391FLAAR.pdf
Availability of VJ0805D391FLAAR
QUANTITY
VJ0805D391FLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391FLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391FLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391FLAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391FLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391FLAAR Details Description
Related parts for VJ0805D391FLAAR
MODULE PWR ENTRY SCREW-ON datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 11.4A 6 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AS1369-28 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ24B M40 datasheet.pdf
TILT SENSORS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 980MA 272 MOHM datasheet.pdf