Vishay/Vitramon VJ0805D391FXXAR
VJ0805D391FXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391FXXAR
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391FXXAR.pdf
Availability of VJ0805D391FXXAR
QUANTITY
VJ0805D391FXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391FXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391FXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391FXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391FXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391FXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D391FXXAR
JUMPER-H1503TR/A3049B/X 10" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 2A 480VAC datasheet.pdf
DEV KIT FOR F300/301/302/304/305 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISED RCKR SLD 4POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 32 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf