Vishay/Vitramon VJ0805D391GXAAR
VJ0805D391GXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391GXAAR
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391GXAAR.pdf
Availability of VJ0805D391GXAAR
QUANTITY
VJ0805D391GXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391GXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391GXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391GXAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391GXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391GXAAR Details Description
Related parts for VJ0805D391GXAAR
THERMISTOR 120 OHM 265V PTC datasheet.pdf
CONV DC-DC 120W 48VIN 1.5V datasheet.pdf
RES SMD 6.49M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.090" UNIV datasheet.pdf
CABLE CAT6A 8COND 27AWG 65.6' datasheet.pdf
TOOL SPANNER FOR NOTCHED NUT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT PIN SOLDER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf