Vishay/Vitramon VJ0805D391GXXAT
VJ0805D391GXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391GXXAT
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391GXXAT.pdf
Availability of VJ0805D391GXXAT
QUANTITY
VJ0805D391GXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391GXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391GXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391GXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391GXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391GXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D391GXXAT
IC OPAMP VFB 137MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 4.42KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
DIP CABLE 18POS datasheet.pdf
RFID DEMO CASE WITH LAPTOP datasheet.pdf
IC REG CTLR BUCK PWM DL 40QFN datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
FUSE 12KV 16AMP 2" FULL RANGE datasheet.pdf