Vishay/Vitramon VJ0805D391JLAAR
VJ0805D391JLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391JLAAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391JLAAR.pdf
Availability of VJ0805D391JLAAR
QUANTITY
VJ0805D391JLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391JLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391JLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391JLAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391JLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391JLAAR Details Description
Related parts for VJ0805D391JLAAR
BLADE HEX 3/32" 5.51" datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CYCLE START datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 26-78V 450MA datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
ANT TWO-WAY A 27-30MHZ KR CONN datasheet.pdf
RF IC'S + MODULES CELLULAR datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V CH 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf