Vishay/Vitramon VJ0805D391KLAAT
VJ0805D391KLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391KLAAT
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391KLAAT.pdf
Availability of VJ0805D391KLAAT
QUANTITY
VJ0805D391KLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391KLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391KLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391KLAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391KLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391KLAAT Details Description
Related parts for VJ0805D391KLAAT
IC THERMO COMPNSATR MICRPWR 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
FUSE DRWR FOR PWR MOD X-SAFE 2PL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A TO220AB datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21X14.25 GRY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
LLOC WIRE CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 525MA 650 MOHM datasheet.pdf