Vishay/Vitramon VJ0805D391KXBAT
VJ0805D391KXBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391KXBAT
Brief Description
CAP CER 390PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391KXBAT.pdf
Availability of VJ0805D391KXBAT
QUANTITY
VJ0805D391KXBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391KXBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391KXBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391KXBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391KXBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391KXBAT Details Description
Related parts for VJ0805D391KXBAT
JUMPER-H1503TR/A3049A/H1503TR 2" datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 7.15KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CAL SPI 14TDFN datasheet.pdf
LED WARM WHITE DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR FIBER AMP NPN 12-24VDC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
PROTECTIVE CAP PLASTIC IP40 M17 datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf