Vishay/Vitramon VJ0805D391KXXAT
VJ0805D391KXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391KXXAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391KXXAT.pdf
Availability of VJ0805D391KXXAT
QUANTITY
VJ0805D391KXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391KXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391KXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391KXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391KXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391KXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D391KXXAT
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 240V datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 13POS SNGL TIN datasheet.pdf