Vishay/Vitramon VJ0805D3R0BLAAJ
VJ0805D3R0BLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R0BLAAJ
Brief Description
CAP CER 3PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R0BLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R0BLAAJ
QUANTITY
VJ0805D3R0BLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R0BLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R0BLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R0BLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R0BLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R0BLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R0BLAAJ
CONN PLUG REAR 9POS UNIV-MNL II datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 100POS .050" datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf