Vishay/Vitramon VJ0805D3R0DLPAJ
VJ0805D3R0DLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R0DLPAJ
Brief Description
CAP CER 3PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R0DLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R0DLPAJ
QUANTITY
VJ0805D3R0DLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R0DLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R0DLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R0DLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R0DLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R0DLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R0DLPAJ
CONN RECEPT 5POS SHIELD RT/A TIN datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 7.2V 3700 MAH datasheet.pdf
CABLE TIE INTERMED 120#NAT 11.8" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 20AWG 5000' datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A SYNC 16-VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS INLINE PIN datasheet.pdf