Vishay/Vitramon VJ0805D3R3BLAAP
VJ0805D3R3BLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R3BLAAP
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R3BLAAP.pdf
Availability of VJ0805D3R3BLAAP
QUANTITY
VJ0805D3R3BLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R3BLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R3BLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R3BLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R3BLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R3BLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D3R3BLAAP
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
EMI FILTER 500VAC 60A SCREW TERM datasheet.pdf
RES 221K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO-214A datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 2.56MHZ CMOS SMD datasheet.pdf