Vishay/Vitramon VJ0805D3R3CLBAJ
VJ0805D3R3CLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R3CLBAJ
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R3CLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R3CLBAJ
QUANTITY
VJ0805D3R3CLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R3CLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R3CLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R3CLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R3CLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R3CLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R3CLBAJ
IC BUS SWITCH 24 1X2 114FBGA datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
6765 POWER ENTRY MODUL 10A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf