Vishay/Vitramon VJ0805D3R3DLCAJ
VJ0805D3R3DLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R3DLCAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R3DLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R3DLCAJ
QUANTITY
VJ0805D3R3DLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R3DLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R3DLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R3DLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R3DLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R3DLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R3DLCAJ
IC SRAM 64KBIT 15NS 28SOJ datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/4 BLU 250' datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 35MA 37 OHM SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL 4-20MA TRANSMITTER datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf