Vishay/Vitramon VJ0805D3R6BLBAJ
VJ0805D3R6BLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R6BLBAJ
Brief Description
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R6BLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R6BLBAJ
QUANTITY
VJ0805D3R6BLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R6BLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R6BLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R6BLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R6BLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R6BLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R6BLBAJ
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 2A datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
F TYPE STRT JCK RG-59 75 OHM datasheet.pdf