Vishay/Vitramon VJ0805D3R6BXAAJ
VJ0805D3R6BXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R6BXAAJ
Brief Description
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R6BXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R6BXAAJ
QUANTITY
VJ0805D3R6BXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R6BXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R6BXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R6BXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R6BXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R6BXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R6BXAAJ
BOX ALUM NATURAL 4.33"L X 3.25"W datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
IC 3CH INTEG VIDEO BUFF 20-TSSOP datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX SGL 16SO datasheet.pdf
RES 3 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf
FEMALE CRIMP CONTACT CABLE ASSY datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf