Vishay/Vitramon VJ0805D3R6BXXAC
VJ0805D3R6BXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R6BXXAC
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R6BXXAC.pdf
Availability of VJ0805D3R6BXXAC
QUANTITY
VJ0805D3R6BXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R6BXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R6BXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R6BXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R6BXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R6BXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D3R6BXXAC
REGULATOR 2VADJ 3A 5VIN HRZ SMD datasheet.pdf
LABEL LSR POLY YEL 1.88 X 1.33" datasheet.pdf
CONN FFC VERT 3POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf