Vishay/Vitramon VJ0805D3R6DLBAP
VJ0805D3R6DLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R6DLBAP
Brief Description
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R6DLBAP.pdf
Availability of VJ0805D3R6DLBAP
QUANTITY
VJ0805D3R6DLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R6DLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R6DLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R6DLBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R6DLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R6DLBAP Details Description
Related parts for VJ0805D3R6DLBAP
CABLE TIE HEAVY 11.4" NAT datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VOICE ACCESS CODEC TQFP64 datasheet.pdf
FUSE 50A 1250V 1FU/115 AR CU datasheet.pdf
CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 155VIN 18.5VOUT 75W datasheet.pdf
VARISTOR 462V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf