Vishay/Vitramon VJ0805D3R6DLPAP
VJ0805D3R6DLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R6DLPAP
Brief Description
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R6DLPAP.pdf
Availability of VJ0805D3R6DLPAP
QUANTITY
VJ0805D3R6DLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R6DLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R6DLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R6DLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R6DLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R6DLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D3R6DLPAP
BATTERY PACK NIMH 3.6V 3000 MAH datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 20POS SMD datasheet.pdf
RES 0.422 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 30AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf