Vishay/Vitramon VJ0805D3R6DXXAJ
VJ0805D3R6DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R6DXXAJ
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R6DXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R6DXXAJ
QUANTITY
VJ0805D3R6DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R6DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R6DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R6DXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R6DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R6DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R6DXXAJ
IC SUPERVISOR 3.00V LOW TO92 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT HS 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 25-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
PCLIP,STR,NIB,CLO datasheet.pdf
Connector Header 34 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
1.2MM WTB CRIMP TERMINAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf