Vishay/Vitramon VJ0805D3R9BLAAJ
VJ0805D3R9BLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9BLAAJ
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9BLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R9BLAAJ
QUANTITY
VJ0805D3R9BLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9BLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9BLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9BLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9BLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9BLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R9BLAAJ
IC AMP VIDEO FADE CONTRLD 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONNECTOR FEMALE 15POS SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 16VDC 0805 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1KX9 25NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC CONVERTER USB-SPI 20-QFN datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf