Vishay/Vitramon VJ0805D3R9BLCAP
VJ0805D3R9BLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9BLCAP
Brief Description
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9BLCAP.pdf
Availability of VJ0805D3R9BLCAP
QUANTITY
VJ0805D3R9BLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9BLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9BLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9BLCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9BLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9BLCAP Details Description
Related parts for VJ0805D3R9BLCAP
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.6A 25.6 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
FUSE HOLDER 250V datasheet.pdf