Vishay/Vitramon VJ0805D3R9BXXAJ
VJ0805D3R9BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9BXXAJ
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9BXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R9BXXAJ
QUANTITY
VJ0805D3R9BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9BXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R9BXXAJ
RES SMD 330 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 3.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
KNOB CLR MATTE.925"DIA.125"SHAFT datasheet.pdf
RES 47 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 28SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RING TERM 1/4" 10-12AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
12000UF 25V 22X45 datasheet.pdf