Vishay/Vitramon VJ0805D3R9DXBAC
VJ0805D3R9DXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9DXBAC
Brief Description
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9DXBAC.pdf
Availability of VJ0805D3R9DXBAC
QUANTITY
VJ0805D3R9DXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9DXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9DXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9DXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9DXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9DXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D3R9DXBAC
IC OPAMP GP 3.4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS SKT datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7A MED datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 10SOIC datasheet.pdf
20-5 .50MM2 YELLOW PVC CORD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 28 AWG 1000 FT BU datasheet.pdf