Vishay/Vitramon VJ0805D430GXAAC
VJ0805D430GXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D430GXAAC
Brief Description
CAP CER 43PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D430GXAAC.pdf
Availability of VJ0805D430GXAAC
QUANTITY
VJ0805D430GXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D430GXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D430GXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D430GXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D430GXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D430GXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D430GXAAC
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
HEX STANDOFF 8-32 S STEEL 1-1/2" datasheet.pdf
MCU 8BIT 32KB FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR VERT 33CKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 520MA 1.68 OHM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 70POS datasheet.pdf