Vishay/Vitramon VJ0805D430JLPAJ
VJ0805D430JLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D430JLPAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D430JLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D430JLPAJ
QUANTITY
VJ0805D430JLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D430JLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D430JLPAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D430JLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D430JLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D430JLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D430JLPAJ
PARTITION HPT 1X50MM HRD PAPER datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 920MA 300 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 1 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
LSF-SMT 5.08/03/90 1.5SN BK datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf