Vishay/Vitramon VJ0805D430JXXAJ
VJ0805D430JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D430JXXAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D430JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D430JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D430JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D430JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D430JXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D430JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D430JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D430JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D430JXXAJ
HEX STANDOFF M2.5 S STEEL 15MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
12P MTA156 QUAD ASSY W/TB LF datasheet.pdf
CONN HDR 2.54MM TIN 4POS datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.5A SC-70 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 88' NM TNCM datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONDUIT SYSTEMS datasheet.pdf
CAP FILM 560 NF 10% 1000VDC RAD datasheet.pdf