Vishay/Vitramon VJ0805D430MLBAP
VJ0805D430MLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D430MLBAP
Brief Description
CAP CER 43PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D430MLBAP.pdf
Availability of VJ0805D430MLBAP
QUANTITY
VJ0805D430MLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D430MLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D430MLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D430MLBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D430MLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D430MLBAP Details Description
Related parts for VJ0805D430MLBAP
RES 402 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 11POS GOLD T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 MULTI 24SSOP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 91MM datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf