Vishay/Vitramon VJ0805D431JLBAJ
VJ0805D431JLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D431JLBAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 430PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D431JLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D431JLBAJ
QUANTITY
VJ0805D431JLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D431JLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D431JLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D431JLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D431JLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D431JLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D431JLBAJ
Connector Quick Connect Tab 0.205" (5.21mm) Solder datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 48POS .050 SMD datasheet.pdf