Vishay/Vitramon VJ0805D431JXXAJ
VJ0805D431JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D431JXXAJ
Brief Description
CAP CER 430PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D431JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D431JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D431JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D431JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D431JXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D431JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D431JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D431JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D431JXXAJ
BOARD DEMO DSPICDEM 80L STARTER datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SC75 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 33W 10A .75-3.3V SIP datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
ATTENUATOR 0805 SMD 10 DB datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 300MW SOT23 datasheet.pdf