Vishay/Vitramon VJ0805D431KXAAJ
VJ0805D431KXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D431KXAAJ
Brief Description
CAP CER 430PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D431KXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D431KXAAJ
QUANTITY
VJ0805D431KXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D431KXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D431KXAAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D431KXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D431KXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D431KXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D431KXAAJ
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23 datasheet.pdf
TRIMMER 5M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC A/D CONV 12BIT SAMPLNG 28SSOP datasheet.pdf
MODULE MODEM 2400BAUD EMBEDDEDED datasheet.pdf
DISPLAY 0.52 SGL DGT CA RED TH datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 11POS datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf