Vishay/Vitramon VJ0805D431MXAAR
VJ0805D431MXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D431MXAAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 430PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D431MXAAR.pdf
Availability of VJ0805D431MXAAR
QUANTITY
VJ0805D431MXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D431MXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D431MXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D431MXAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D431MXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D431MXAAR Details Description
Related parts for VJ0805D431MXAAR
IDC CABLE - MKS34K/MC34G/MCG34K datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 350MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf