Vishay/Vitramon VJ0805D470FXXAJ
VJ0805D470FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470FXXAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470FXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D470FXXAJ
QUANTITY
VJ0805D470FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470FXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D470FXXAJ
MOSFET N-CH 100V 170MA SOT-23 datasheet.pdf
IC MPU I960 40MHZ 132QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 510 OHM 6SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 13.4VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 2500UF 300V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 3W DO216AA datasheet.pdf
POT 50 OHM 100W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
1.25" FR BRAIDEDED SLEEVING datasheet.pdf
IC SRAM 512K X 8 3.3V 44-TSOP datasheet.pdf