Vishay/Vitramon VJ0805D470GLCAJ
VJ0805D470GLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470GLCAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470GLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D470GLCAJ
QUANTITY
VJ0805D470GLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470GLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470GLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470GLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470GLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470GLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D470GLCAJ
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SER HERMETIC UL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 18.54MM datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 7' REVERSED datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf