Vishay/Vitramon VJ0805D470JXBAP
VJ0805D470JXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470JXBAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470JXBAP.pdf
Availability of VJ0805D470JXBAP
QUANTITY
VJ0805D470JXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470JXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470JXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470JXBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470JXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470JXBAP Details Description
Related parts for VJ0805D470JXBAP
ROUND SPACER #8 NYLON 9/16" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2KV 200A DO205 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE POLYMER RESIN 38.1MM 5/PK datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf