Vishay/Vitramon VJ0805D470KLAAP
VJ0805D470KLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470KLAAP
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470KLAAP.pdf
Availability of VJ0805D470KLAAP
QUANTITY
VJ0805D470KLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470KLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470KLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470KLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470KLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470KLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D470KLAAP
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf