Vishay/Vitramon VJ0805D470KLPAC
VJ0805D470KLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470KLPAC
Brief Description
CAP CER 47PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470KLPAC.pdf
Availability of VJ0805D470KLPAC
QUANTITY
VJ0805D470KLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470KLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470KLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470KLPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470KLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470KLPAC Details Description
Related parts for VJ0805D470KLPAC
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 102 TYPEA 16POS datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 152K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf