Vishay/Vitramon VJ0805D470KLPAJ
VJ0805D470KLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470KLPAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470KLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D470KLPAJ
QUANTITY
VJ0805D470KLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470KLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470KLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470KLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470KLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470KLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D470KLPAJ
IC QUAD HI-SP RCVR LVDS 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP MICA 300PF 1% 300V RADIAL datasheet.pdf
FUSE INDUST 8A 500V CLASS AM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-24VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
XFRMR BALUN RF 5 - 200MHZ SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FERRULE H0.5/18D WH 1=500PCS datasheet.pdf
IC FPGA 528 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf