Vishay/Vitramon VJ0805D470MXXAC
VJ0805D470MXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470MXXAC
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470MXXAC.pdf
Availability of VJ0805D470MXXAC
QUANTITY
VJ0805D470MXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470MXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470MXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470MXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470MXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470MXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D470MXXAC
CONN HEADER .100 DUAL R/A 28POS datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 96 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 600MA 1.19 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 12SKT R/A PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 5W D5B datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf