Vishay/Vitramon VJ0805D470MXXAJ
VJ0805D470MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D470MXXAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D470MXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D470MXXAJ
QUANTITY
VJ0805D470MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D470MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D470MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D470MXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D470MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D470MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D470MXXAJ
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC FPGA 328 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ6 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR BOX COMPLETE datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 850VDC RAD datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES 3K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.3V SNT-4A datasheet.pdf