Vishay/Vitramon VJ0805D471FXXAJ
VJ0805D471FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D471FXXAJ
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D471FXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D471FXXAJ
QUANTITY
VJ0805D471FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D471FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D471FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D471FXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D471FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D471FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D471FXXAJ
CONN PLUG 8POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.3A SYNC 8-TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf