Vishay/Vitramon VJ0805D471KXBAT
VJ0805D471KXBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D471KXBAT
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D471KXBAT.pdf
Availability of VJ0805D471KXBAT
QUANTITY
VJ0805D471KXBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D471KXBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D471KXBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D471KXBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D471KXBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D471KXBAT Details Description
Related parts for VJ0805D471KXBAT
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 180MA 4.35 OHM datasheet.pdf
POWER STRIP 60" 15 BLK W/WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
AM8476S302 DIE PLATE #2 datasheet.pdf
TERM BLOCK 7A 300V 16-22AWG datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 210MA 2.2 OHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 237K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf